County | Department/Auxiliary | Name | Military |
---|---|---|---|
Allegany | Baltimore Pike VFC | Thelma J. Ware | |
Allegany | Barton Hose Company No. 1 Aux | A. Delberta Schramm | |
Allegany | Bedford Road VFD LA | Margaret E. Hardman | |
Allegany | Bowling Green VFD | Barbara J. King | |
Allegany | Bowling Green VFD | Edward L. Ruppenkamp | Merchant Marine |
Allegany | Clarysville FC | Carl D. Blank, Sr. | Navy |
Allegany | Cresaptown VFD | Marian R. Hite | |
Allegany | Cresaptown VFD | Donald R. Reid | |
Allegany | District 16 VFD | Ronald V. Grabenstein, Sr. | Air Force |
Allegany | Ellerslie VFC Auxiliary | Barbara A. Corbin | |
Allegany | Flintstone VFC | Jackie B. Bowman | |
Allegany | Flintstone VFC | Andrew R. Sweitzer | Army |
Allegany | Frostburg FD Number One | Emory D. Lancaster | Army |
Allegany | Frostburg FD Number One | Samuel P. McCulloh | |
Allegany | George's Creek Ambulance Service | Judy E. Ravenscroft | |
Allegany | La Vale VFD | Richard G. Hawkins | Army |
Allegany | La Vale VFD LA | Lois J. Hetz | LAMSFAPP |
Allegany | La Vale VFD LA | Virginia Killander | |
Allegany | Midland FC #1 | James W. Reno | |
Allegany | Mount Savage VFC Number One LA | Helen E. Blank | |
Allegany | Mount Savage VFC Number One LA | Sandra J. Deffenbaugh | |
Allegany | Mount Savage VFC Number One | Earl D. Pope | |
Allegany | Orleans VFD | John A. McCusker | |
Allegany | Orleans VFD | Maxine R. Robertson | |
Allegany | Potomac Fire Company Number Two | Thomas L. Brinegar | Army |
Allegany | Potomac Fire Company Number Two | Rachael A. Dayton | |
Allegany | Potomac Fire Company Number Two | Paul E. Metz | |
Allegany | Tri-Town Ambulance and Rescue Squad | Samuel Metz | Army |
Anne Arundel | Avalon Shores Volunteer Fire Dept | Douglas L. Hallock | |
Anne Arundel | Brooklyn Community VFC | Philip L. Laumann, Sr. | |
Anne Arundel | Deale VFD and RS | James V. Hardesty | Army National Guard |
Anne Arundel | Earleigh Heights VFC | George R. Crosby | |
Anne Arundel | Earleigh Heights VFC AUX | Geraldine M. Burton | |
Anne Arundel | Earleigh Heights VFC AUX | Anita R. Spiegel | |
Anne Arundel | Eastport VFC | Rodney G. Tomilinson | Navy |
Anne Arundel | Lake Shore VFC LA | Shirley A. Belford | |
Anne Arundel | Lake Shore VFC | Bernard G. Kreppel | |
Anne Arundel | Lake Shore VFC LA | Rita A. Post | |
Anne Arundel | Odenton VFC | Dustin T. Hontz | |
Anne Arundel | Orchard Beach VFD LA | Janice M. Burnley | |
Anne Arundel | Orchard Beach VFD LA | Shirley A. Steele | |
Anne Arundel | Rescue Hose Co. No. 1 | R. Allen Basil | |
Anne Arundel | Rescue Hose Co. No. 1 | Charles W. Cadle, Jr. | Army |
Anne Arundel | Riviera Beach VFC | Carol A. Shores | |
Anne Arundel | Riviera Beach VFC | William Zamostny | Navy |
Anne Arundel | Woodland Beach VFC | William Purdy | |
Baltimore | Arbutus VFD | Robert E. Platt | Navy |
Baltimore | Box 234 Association | Anida L. England | |
Baltimore | Butler VFC | Millard W. McCleary, Jr. | Navy |
Baltimore | Butler VFC | Danny R. Wilhelm | |
Baltimore | Chestnut Ridge VFC | George A. "Fred" Cross | MSFAPP 95-96 |
Baltimore | Chestnut Ridge VFC | Eugene O. Reynolds | |
Baltimore | Community VFC of Bowley’s Quarters | Kenneth W. Brady | |
Baltimore | Community VFC of Bowley’s Quarters | Roy P. Elder, Jr. | Army |
Baltimore | Cockeysville VFC | Donna L. Gribble | |
Baltimore | English Consul VFA | Burt C.R. Lancaster, Sr. | |
Baltimore | English Consul VFA | Frank P. March, III | |
Baltimore | English Consul VFA | Bradford A. Thomas | Air Force |
Baltimore | Essex VFC | Ruth A. Alban | |
Baltimore | Hereford VAA | Elizabeth A. Cole | |
Baltimore | Hereford VAA | Marie A. Simms | |
Baltimore | Hereford VAA | Danny R. Wilhelm | |
Baltimore | Hereford VFD | Louis F. Stiffler, Jr. | |
Baltimore | Kingsville VFC | Ronald Cassett, Sr. | |
Baltimore | Kingsville VFC | Rosemary S. Chapman | |
Baltimore | Liberty Road VFC | William W. Martin | Army |
Baltimore | Lutherville VFC | Michael T. Mahon | |
Baltimore | Maryland Line Fire P A | Norman C. Lam | Army |
Baltimore | Maryland Line Fire P A | Richard L. Weller | |
Baltimore | Middle River VF & R Co. | Arthur R. Kohne | |
Baltimore | Middle River VF & R Co. | George H. Stinchcomb | |
Baltimore | North Point Edgemere VFC | James C. Caris | Air Force |
Baltimore | Pikesville VFC | Christopher F. Gauss | |
Baltimore | Pikesville VFC | Joseph G. Sagal, II | |
Baltimore | Providence VFC | John W. McClean | |
Baltimore | Reistertown VFC | Tobe S. Carter | |
Baltimore | Upperco VFC | Terry L. Stocksdale | |
Baltimore | White Marsh VFC | William J. Wychulis | |
Baltimore | Wise Avenue VFC | John I Schaeffer, Jr. | Army |
Calvert | Huntingtown VFD&RS | Thomas W. Brady | |
Calvert | Huntingtown VFD&RS | Norman E. Hawkins | |
Calvert | Huntingtown VFD&RS | George W. Owings, III | Marine Corps |
Calvert | Huntingtown VFD&RS | Bruce E. Stallings | |
Calvert | North Beach VFD LA | Elsie M. Buckmaster | |
Calvert | North Beach VFD | Herbert C. Dowell, Jr. | Surplus Committee |
Calvert | North Beach VFD LA | Gail P. Tawney | |
Calvert | North Beach VFD | Ronald J. Tyrrell | |
Calvert | North Beach VFD | Matthew L. Weber | |
Calvert | Prince Frederick VFD | Thomas W. Brady | Army |
Calvert | Prince Frederick VRS | Ronald J. Tyrrell | |
Caroline | Greensboro VFC | Robert Bladerson, Sr. | Coast Guard |
Caroline | Greensboro VFC LA | Wendi A. Rhodes | |
Caroline | Federalsburg VFC | Robert M. Fisch | Army |
Carroll | Aux of the Gamber Comm Fire Co. | Elizabeth B. Arnold | |
Carroll | LA Hampstead VFC&HC No. 1 | June B. Miller | |
Carroll | Hampstead VFC&HC No. 1 | Joseph G. Sagal, II | |
Carroll | Hampstead VFC&HC No. 1 | Edgar M. Stagner | |
Carroll | Harney VFC | Adam T. Brown | |
Carroll | Harney VFC | Timothy C. Brown | |
Carroll | Harney VFC | John M. Fream, Sr. | |
Carroll | Harney VFC | Fern R. Haines | |
Carroll | Harney VFC | Richard E. Lawrence, Sr. | Army |
Carroll | Harney VFC | Charles B. Miller | |
Carroll | Harney VFC | Ronnie W. Naugle | |
Carroll | Harney VFC | Carroll E. Selby | Army |
Carroll | Harney VFC | David P. Waybright | |
Carroll | Harney VFC LA | Mary J. Waybright | |
Carroll | Lineboro VFD LA | Dorothy M. Grogg | |
Carroll | Aux to the Manchester FE&h&L Co #1 | Rosemarie Parker | |
Carroll | Aux to the Mount Airy VFC | Thelma M. Krantz | |
Carroll | Aux to the New Windsor F&H Co. #1 | Dorothy A. Black | |
Carroll | Aux to the New Windsor F&H Co. #1 | Caroyln E. Knight | |
Carroll | New Windsor F&H Co. #1 | William F. Kolpack, Jr. | Marine Corps |
Carroll | New Windsor F&H Co. #1 | Simon P. Magruder | |
Carroll | Aux to the New Windsor F&H Co. #1 | Mary J. Waybright | |
Carroll | Pleasant Valley Comm Fire Co. | Donald C. Bowersox | Army |
Carroll | Pleasant Valley Comm Fire Co. | Daniel S. Frock | Army |
Carroll | Pleasant Valley Comm Fire Co. | Betty J. Gragg | |
Carroll | Reese and Community VFC | Patricia A. Spangler | |
Carroll | Reese and Community VFC Aux | Nancy L. Yingling | |
Carroll | Sykesville - Freedom District FD | Robert E. Platt | Navy |
Carroll | Taneytown VFC #1 | Ronnie W. Naugle | |
Carroll | Union Bridge VFC LA | Marion L. Jordon | |
Carroll | Union Bridge VFC | George W. Keeney, Jr. | |
Carroll | Westminster FE&HC #1 | John D. Buffington | Army |
Carroll | Westminster FE&HC #1 LA | Joan I. Cumberland | LAMSFAPP |
Carroll | Westminster FE&HC #1 | Clarence E. Ruby | |
Carroll | Winfield VFD | Earl R. Baker, Sr. | |
Carroll | Winfield VFD LA | Yvonne E. Baker | |
Carroll | Winfield VFD LA | Cathy B. Buckingham | |
Carroll | Winfield VFD LA | Joan I. Cumberland | LAMSFAPP |
Cecil | Cecilton VFC | T. Jay Bolton | |
Cecil | Cecilton VFC | James F. Pardee, Sr. | |
Cecil | Charlestown Fire Co. | Douglas P. Shelley | |
Cecil | Community FC of Rising Sun LA | Sallie B. Teague | |
Cecil | Hacks Point Fire Company | Letitia Kwasizar | |
Cecil | Hacks Point Fire Company | Clyde A. Nafzinger | |
Cecil | LA North East Fire Co. | Suzann S. Baker | |
Cecil | North East Fire Co. | John L. Crothers, Sr. | |
Cecil | North East Fire Co. | Vaugh W. Potts, Jr. | |
Cecil | VFC #1 of Chesapeake City | C. Thomas Davis | |
Cecil | VFC #1 of Chesapeake City | Frank W. Muller, Jr. | |
Cecil | Water Witch Fire Co. | John L. Bittner, Jr. | |
Cecil | Water Witch Fire Co. | Robert F. Caffrey | |
Cecil | Water Witch Fire Co. | Walter C. Clark, Jr. | Navy |
Cecil | Water Witch Fire Co. | Pierre N. LeBrun, II | |
Cecil | Water Witch Fire Co. | Frederick B. Mott, Jr. | |
Cecil | Water Witch Fire Co. | Karen J. Mott | |
Cecil | William M. Singerly SFE&HLC #1 | Rodney A. Founds | |
Cecil | William M. Singerly SFE&HLC #1 | Frank W. Muller, Jr. | |
Cecil | William M. Singerly SFE&HLC #1 | Vaugh W. Potts, Jr. | |
Charles | Bel Alton VFD | Joseph A. Gragan, Sr. | |
Charles | Bryans Road VFD & RS | William W. Atchison | |
Charles | Charles County Rescue Squad | Barbara A. Cooke | |
Charles | Cobb Island VFD& EMS | Michael C. Burnham | |
Charles | Dentsville Volunteer EMS & Aux | Kenneth C. Watson | |
Charles | Hughesville VFD & RS LA | Lois A. Fowler | |
Charles | La Plata VFD | Edward R. Colona | Army |
Charles | La Plata VFD | Edward L. Sanders, Jr. | |
Charles | Newburg VRS and FD | Stepen R. Shifftlett | |
Charles | Potomac Heights VFD & RS | James H. Williams, II | |
Charles | Potomac Heights VFD & RS LA | Sharron M. Winkler | |
Charles | Waldorf VFD&EMS Assoc. | Barbara A. Cooke | |
Charles | Waldorf VFD&EMS Assoc. | William Harris | |
Charles | Waldorf VFD&EMS Assoc. | William Pinkney | |
Charles | Waldorf VFD&EMS Assoc. | Joseph C. Lucas | Air Force |
Dorchester | Church Creek VFD | Vernon L. Hurley | |
Dorchester | Hoopers Island VFC | John A. Blake | |
Dorchester | Hoopers Island VFC | Emerson W. Gundy | Army |
Dorchester | Hoopers Island VFC | Linda A. Powley | |
Dorchester | Hurlock VFC | Charles W. Coulbourne, Jr. | |
Dorchester | Rescue Fire Co. | Keith S. Howard | Army |
Dorchester | Rescue Fire Co. | Vernon L. Hurley | |
Dorchester | Rescue Fire Co. | Donald F. Johnson | |
Dorchester | Rescue Fire Co. | Robert W. Parks | Army |
Dorchester | Rescue Fire Co. | Douglas M. Ridley | |
Dorchester | Rescue Fire Co. | Harlan F. Tjaden | Coast Guard |
Frederick | Braddock Heights VFD | Michael A. McTighe, Jr. | Air Force |
Frederick | Citizens Truck Co. #4 | Timothy B. Ganley | |
Frederick | Citizens Truck Co. #4 | Clarence L. Rinehart | Army |
Frederick | Frederick County DF&RS | Christopher D. Morlan | LODD |
Frederick | Graceham VFC | Charles R. Porter | |
Frederick | Guardian Hose Co | Richard M. Willhide | |
Frederick | Independent Hose Co. #1 | Jerry B. Barr | |
Frederick | Independent Hose Co. #1 | Vincent A. Ezzo, Jr. | |
Frederick | Independent Hose Co. #1 | Charles A. Fogle | |
Frederick | Independent Hose Co. #1 | Timothy B. Ganley | |
Frederick | Independent Hose Co. #1 | Roy L. Pippeon | |
Frederick | Independent Hose Co. #1 | Clarence L. Rinehart | Army |
Frederick | Independent Hose Co. #1 | Herbert L. Strawsburg, Jr. | |
Frederick | Jefferson VFC | Dean A. Remsberg | |
Frederick | Jefferson VFC | H. Richard Zecher | Army |
Frederick | Junior FC #2 LA | Joy P. Deater | |
Frederick | Lewistown District VFD | Richard E. Bare | |
Frederick | Libertytown VFC | Kenneth W. Stine | |
Frederick | Libertytown VFC | John C. Welch | |
Frederick | Middletown VFC | Shirley J. Lenhart | |
Frederick | Middletown VFC | Stefan T. Nalborczyk, Jr. | |
Frederick | Middletown VFC | Gladys I. Poffinberger | |
Frederick | Middletown VFC | Edna M. Smith | |
Frederick | Urbana VFD and RS | William C. Baker, III | |
Frederick | Urbana VFD and RS LA | Mary M. Brandenburg | |
Frederick | Urbana VFD and RS | Floydie L. DeGrange | |
Frederick | Urbana VFD and RS | William G. Foster | Navy |
Frederick | Urbana VFD and RS | William J. Magers | |
Frederick | Urbana VFD and RS | Harry F. Main, Jr. | |
Frederick | Urbana VFD and RS | Alice A. Morris | |
Frederick | Urbana VFD and RS LA | Shirley V. Moxley | |
Frederick | Urbana VFD and RS | Roy Taylor | |
Frederick | Urbana VFD and RS | Kevin R.West | Army |
Frederick | Vigiland Hose Co. | Clarence R. Orndorff | Navy |
Frederick | Vigiland Hose Co. | Dale W. Sanders | |
Frederick | Vigiland Hose Co. | Edward J. Ridenour | |
Frederick | LA of the Woodsboro VFC | Gloria J. Gladhill | |
Frederick | Woodsboro VFC | Susan K. Mosholder | |
Frederick | LA of the Woodsboro VFC | Naomi B. Williams | |
Garrett | Accident Volunteer FD Aux | Mary K. Bach | |
Garrett | Eastern Garrett County VF&RD LA | Alice L. Snyder | |
Garrett | Granstville VFD | Charles A. Yommer, Jr. | |
Garrett | Kitzmiller VFD LA | Judith A. Burrell | |
Garrett | Oakland VFD | Robert M. Durst | |
Garrett | Oakland VFD | Ernest J. Gregg, Jr. | |
Harford | Aberdeen Fire Dept. LA | Judith A. Vanarsdale | |
Harford | Abingdon VFC | Linda A. Dousa | EMS Committee |
Harford | Abingdon VFC LA | Rose M. Krajca | |
Harford | Abingdon VFC | Jean Kranz | |
Harford | Abingdon VFC | I. Dale Pennington | Army |
Harford | Jarrettsville VFC | Robert L. Kirkwood | Army |
Harford | LA to the Jarrettsville VFC | Dorothy J. Long | |
Harford | LA to the Jarrettsville VFC | Ruth A. Poole | |
Harford | Joppa-Magnolia VFC LA | Mary E. Byrne | |
Harford | Joppa-Magnolia VFC | Ronald B. Cassett, Sr. | |
Harford | Norrisville VFC | George A. "Fred" Cross | Army |
Harford | Susquehanna Hose Co. | Robert K. Goll, Sr. | |
Harford | Susquehanna Hose Co. | Charles E.Leonard | |
Harford | Susquehanna Hose Co. | John M. Schaffer, Sr. | Marine Corps |
Howard | Elkridge VFD | Wayne R. Colburn, Jr. | Coast Guard |
Howard | Ellicot City VFA LA | Mildred J. Baugher | |
Howard | Ellicot City VFA | John J. Klein, Sr. | |
Howard | Ellicot City VFA | James C. Massey | |
Howard | Ellicot City VFA | Thomas F. Merson | |
Howard | Fifth District VFD LA | Ruth A. Parlette | |
Howard | Savage VFC | Terry E. Thompson | MSFAPP 03-04 |
Howard | Savage VFC | Maynard N. Wines | Army |
Howard | West Friendship VFD | Carl W. Buell | |
Howard | West Friendship VFD | Shirley J. Mills | |
Howard | West Friendship VFD | James U. Piersall | Army |
Howard | West Friendship VFD | William D. Spicer, Sr. | |
Howard | West Friendship VFD | Ronald A. VanSant | |
Kent | Betterton VFC | Bruce W. Owens | |
Kent | Chestertown VFC | Elmer E. Horsey | Air Force |
Kent | Kent-Queen Anne's RS | Bruce W. Owens | |
Kent | Rock Hall VFC | Jerry C. Spence | Army |
Kent | Rock Hall VFC | Glenda M. Dieker | |
Montgomery | Bethesda FD | Paula J. Durbin | |
Montgomery | Bethesda FD | Donald M. Simmons | |
Montgomery | Cabin John Park VFD | Mary M. Morgal | |
Montgomery | Damascus VFD | James F. Gardner | |
Montgomery | Damascus VFD LA | B. Rosalyn Bowman | |
Montgomery | Gaithersburg - Washington Grove VFD | Robert B. Harding | |
Montgomery | Glen Echo VFD | Donald M. Simmons | |
Montgomery | Kensington VFD | Jorge R. Bonelli | |
Montgomery | Kensington VFD | Forbes E.T. Claxton | |
Montgomery | Kensington VFD | Jean Fairchild-Adams | |
Montgomery | Kensington VFD | Cheryl McGowan | |
Montgomery | Kensington VFD LA | Josephine Phillips | |
Montgomery | Kensington VFD | Mary E. Queenin | |
Montgomery | Kensington VFD | Jacques L. Smith | |
Montgomery | Kensington VFD | Kevin J. Tighe | |
Montgomery | Laytonsville District VFD | James F. Gardner | |
Montgomery | Rockville VFD | Robert W. Brunner, Sr. | Navy |
Montgomery | Rockville VFD | Charles W. Marth | |
Montgomery | Rockville VFD | Ronnie W. Naugle | |
Montgomery | Rockville VFD Auxiliary | Kevin R. Nichols | |
Montgomery | Rockville VFD | William F. Walters | |
Montgomery | Sandy Spring VFD | Larry Fisk | |
Montgomery | Sandy Spring VFD | Thomas P. Hobbs | Army |
Montgomery | Sandy Spring VFD | Vernon L. Lewis, Jr. | Navy |
Montgomery | Sandy Spring VFD | Michael A. McTighe, Jr. | Air Force |
Montgomery | LA for the Tacoma Park VFD | Betty L Fickes | |
Montgomery | LA for the Tacoma Park VFD | Marine L. Hamilton | |
Montgomery | Wheaton VRS | Rev. Brian J. Cook | |
Montgomery | Wheaton VRS | Michell L. Molenof | |
Montgomery | Wheaton VRS | Andy B. Vinh | Army |
Prince George’s | Accokeek VFD | Jack E. Montgomery, Jr. | |
Prince George’s | Beltsville VFD | Steven L. Corbin | |
Prince George’s | Beltsville VFD LA | Lois J. Hetz | LAMSFAPP 2008 |
Prince George’s | Beltsville VFD | John Mahoney | |
Prince George’s | Beltsville VFD | Frank D. Zook | Army |
Prince George’s | Bladensburg VFD & RS LA | Betty J. Phillips | |
Prince George’s | Bowie VFD and RS | David A. Levy | |
Prince George’s | Branchville VFC & RS | Robert W. Bell | |
Prince George’s | Bunker Hill VF&R Co | Steven M. King | |
Prince George’s | Bunker Hill VF&R Co LA | Leona M. Shrewsbury | |
Prince George’s | Capitol Heights VFC #1 | Charles L. Baldi | Army |
Prince George’s | LA Chillum-Adelphi VFD | Juanita L. Colwell | |
Prince George’s | Chillum-Adelphi VFD | Charles W. Walker | MSFA PP 20-21 |
Prince George’s | District Heights VFD | Clifton L. Moody | |
Prince George’s | Forestville VFD # One | William L. Honeycutt | |
Prince George’s | Forestville VFD # One | Audrey M. Thurston | |
Prince George’s | Greenbelt VFD & RS | Robert W. Mogel | Navy |
Prince George’s | Greenbelt VFD & RS | Matthew L. Weber | |
Prince George’s | Hillside VFD | Aurthur H. Douglas, Jr. | Army |
Prince George’s | Landover Hills VFD | Paul G. Trader | Army |
Prince George’s | Laurel VFD #1 | Richard E. Blackenship, Sr. | |
Prince George’s | The Aux to the Laurel VFD #1 | Nancy A. Burdge | |
Prince George’s | Laurel VFD #1 | John E. Kalie | Army |
Prince George’s | Laurel VFD #1 | Laudis A. Trurney | Navy |
Prince George’s | Laurel VFD #1 | William E. Watts, II | |
Prince George’s | Marlboro VFD | Donald L. Strine | |
Prince George’s | Marlboro VFD | John J. Wyvill | |
Prince George’s | Morningside VFD | Larry A. Bivens | Army |
Prince George’s | Oxon Hill VFD | David R. Hicks | |
Prince George’s | Oxon Hill VFD | Robert B. Maddox | Navy |
Prince George’s | Riverdale VFD | Robert L. Joffe | Air Force |
Prince George’s | VFD of Brandywine | Arthur H. Douglas, Jr. | Army |
Prince George’s | VFD of Brandywine | Kenneth S. Rose, Sr. | |
Prince George’s | West Lanham Hills VFD&RS | William L. Johnston | |
Queen Anne | Queenstown VFD | James O. Lewis, Sr. | |
Queen Anne | Sudlersville VFC | Mildred B. Casey | |
Queen Anne | Sudlersville VFC | George A. "Fred" Cross | Army |
Queen Anne | United Communities VFD | George A. "Fred" Cross | Army |
Queen Anne | United Communities VFD | David L. Olds | Air Force |
Somerset | Princess Anne VFC | Leroy A. Hall, Sr. | |
Somerset | Princess Anne VFC | Floyd W. Hancock | Army |
Somerset | Princess Anne VFC | George E. Peacock | |
Somerset | Princess Anne VFC | Edward A. Plank Sr. | |
Somerset | Princess Anne VFC | Jerry B. Reynolds | Army |
St. Mary’s | Hollywood VFD LA | Ann E. Huseman | |
St. Mary’s | Hollywood VFD | Robert S. Johnson, Sr. | |
St. Mary’s | Hollywood VFD | Richard S. Pilkerton | |
St. Mary’s | Hollywood VFD | Stanley J. Williams, Jr. | |
St. Mary’s | Hollywood VRS | Stanley J. Williams, Jr. | |
St. Mary’s | Leonardtown VFD | Thomas W. Bell, III | |
St. Mary’s | Leonardtown VFD | James H. Bowles, Jr. | |
St. Mary’s | Leonardtown VFD | John F. Mattingly | National Guard |
St. Mary’s | Leonardtown VFD | James F. Miedzinski | Air Force |
St. Mary’s | Leonardtown VFD | Brice C. Trossbach | LODD |
St. Mary’s | Mechanicsville VFD Aux | Julia F. Bohle | |
St. Mary’s | Mechanicsville VFD | Charles F. Evans, Sr. | Army |
St. Mary’s | Mechanicsville VFD | William F. Hill | |
St. Mary’s | Mechanicsville VFD Aux | Barbara A. Montgomery | |
St. Mary’s | Mechanicsville VFD | William L. Turner, Jr. | |
St. Mary’s | Mechanicsville VFD | Stanley J. Williams, Jr. | |
St. Mary’s | Mechanicsville VFD | John F. Wood, Jr. | Army |
St. Mary’s | Mechanicsville VRS | Erin E. Burch | |
St. Mary’s | Mechanicsville VRS Aux | Cheryl D. Norton | |
St. Mary’s | Mechanicsville VRS Aux | Margaret W. Schindler | |
St. Mary’s | Mechanicsville VRS | Stanley J. Williams, Jr. | |
St. Mary’s | Mechanicsville VRS | John F. Wood, Jr. | Army |
St. Mary’s | Ridge VFD LA | Mildred R. Cullison | |
St. Mary’s | Ridge VFD | George L. Franklin | Marine Corps |
St. Mary’s | Ridge VRS | Francis A. Cullison | |
St. Mary’s | Ridge VRS | John G. Cullison | Army |
St. Mary’s | Second District VFD&RS | Steven M. King | |
St. Mary’s | Seventh District VFD Aux | Robin A. Mattingly | |
St. Mary’s | Seventh District VRS | Anne F. Lawrence | |
St. Mary’s | Seventh District VRS | John F. Wood, Jr. | Army |
Talbot | Trappe VFC | Gregory E. Fries | |
Washington | Antietam FC | Abram Bricker, Jr. | |
Washington | Antietam FC | Richard P. Campello | |
Washington | Antietam FC | Roy L. Funk | |
Washington | Antietam FC | Floyd H. Kline, Jr. | |
Washington | Antietam FC LA | Sharon L Sprecher | |
Washington | Boonsboro Amb&Rescue Service | Mabel R. Armstrong | |
Washington | Clear Spring Ambulance Club | Kathryn L. Jenkins | |
Washington | Clear Spring VFD | Harry E. Gossard | |
Washington | Clear Spring VFD | Michael M. Main | |
Washington | Community VFC, District 12 | Mabel R. Armstrong | |
Washington | Community VFC, District 12 | Margaret A. Grove | |
Washington | Funkstown VFC | Rev. Daniel L. Fraley | Navy |
Washington | Funkstown VFC | Patricia A. Johnston | |
Washington | Funkstown VFC | Loretta Kinsey | |
Washington | Hancock Fire Company | Ira M. Moats, Jr. | |
Washington | Hancock Fire Company | Brian K. Reed | |
Washington | Hancock Fire Company | Graham D. Snow | |
Washington | Hancock Rescue Squad | Graham D. Snow | |
Washington | Independent Junior Fire Engine Co. #3 | Jacqueline J. Brumbaugh | |
Washington | Independent Junior Fire Engine Co. #3 | Loreda V. Elgin | |
Washington | Leitersburg VFC | Donna J. Williams | |
Washington | Maugansville Goodwill VFC | Clyde M. Grove | |
Washington | Potomac Valley Fire Co. | William B. Gay, Sr. | |
Washington | Potomac Valley Fire Co. | Terrence L. Rohrer | Air Force |
Washington | Sharpsburg Area EMS | Harry E. Gossard | |
Washington | Sharpsburg VFC | Harry E. Gossard | |
Washington | Western Enterprise Fire Co. No. 4 LA | Belinda K. Anderson | |
Washington | Western Enterprise Fire Co. No. 4 | Grayson R. Babington | |
Washington | Western Enterprise Fire Co. No. 4 | Ernest W. Foltz, Sr. | |
Washington | Western Enterprise Fire Co. No. 4 LA | Shirley J. Hiser | |
Washington | Western Enterprise Fire Co. No. 4 | Floyd H. Kline, Jr. | |
Washington | Western Enterprise Fire Co. No. 4 | Gary M. Schlotterbeck | |
Washington | Williamsport VF and EMS Co | Harry E. Gossard | |
Wicomico | Pittsville VFD | D. Allan Richardson | |
Wicomico | Salisbury Fire Department | David A. Insley, Jr. | LODD |
Wicomico | West Side VFD | Willard L. Pusey | |
Worcester | Berlin FC | Thomas S. Aydelotte | Army |
Worcester | Berlin FC LA | Sara D. Thompson | |
Worcester | Ocean City VFC LA | Calvina W. Fisher | |
Worcester | Stockton VFC | Richard E. Blevins | |
Worcester | Stockton VFC | William H. Thornes | Army |